Höglandshjort i Skottland med familjen

Mads och familjen har precis varit på en fantastisk resa till Skottland, där jakt och familjesemester gick hand i hand.

Efter en utmanande dag i de skotska högländerna lyckades både far och son fälla varsin ståtlig höglandshjort – en upplevelse de sent kommer att glömma!

Resten av familjen var med hela vägen och fick en unik inblick i jakten och den storslagna natur som högländerna bjuder på.

Resan avslutades med ett par dagar fyllda med sightseeing – först i det vackra skotska landskapet och sedan i London, där hela familjen kunde njuta av storstadens liv och atmosfär.

En resa som kombinerar det bästa av två världar – jakt, natur och gemensamma upplevelser för hela familjen.

 

 

 

Få vårt nyhetsbrev

Jakttilbud direkt i din inkorg

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev och var bland de första att få bra erbjudanden på jaktresor, sista minuten-resor och nyheter om jakt i Sverige och utomlands.