Bockar från vackra Sydfrankrike

Bockar från vackra Sydfrankrike - fortfarande några lediga platser i sensommaren.

Den första halvan av bockjakten i Sydfrankrike har gått fantastiskt! Vi har haft många jägare på plats, och det har fällts många fina, abnorma och inte minst stora bockar, inklusive flera i medaljklassen.

Njut av de många bilderna på starka bockar och det unika sydfranska landskapet. Det är verkligen en upplevelse som varje jägare bör prova minst en gång i livet.

Stort grattis till alla som varit med. Vi ser nu fram emot brunsten som börjar om drygt en månad! Vi har fortfarande lediga platser från 10-20 augusti, så om du ännu inte har bokat bockjakten i år, är vår franska partner Julien redo att ta emot dig.

Läs mer om bockjakten i Sydfrankrike här: https://www.jakt-resor.se/europa/frankrike/bockjakt-i-frankrike

Få vårt nyhetsbrev

Jakttilbud direkt i din inkorg

Anmäl dig till vårt nyhetsbrev och var bland de första att få bra erbjudanden på jaktresor, sista minuten-resor och nyheter om jakt i Sverige och utomlands.